В умовах кризового періоду, зростання цін та звуженням ринків, потрібно враховувати кожну гривню.

Крім того, оскільки з 1 січня 2022 року єдиний соціальний внесок становитиме 22% від мінімальної заробітної плати (1 474,00 грн на місяць з 1 січня 2023 року), власникам індивідуального бізнесу доведеться точно розрахувати свої доходи.

Громадяни, які зареєстрували бізнес, але так і не розпочали підприємницьку діяльність, вже ліквідовують свої ФОП один за одним.

Якщо вони не вирішать закрити ФОП, то сума податку, сплаченого до бюджету за 12 місяців, сягне 17 688,00 грн, що відповідає високій середній заробітній платі киян.

Це означає, що деякі люди (на держслужбі) місяць працюють за наймом, а потім йдуть у відпустку за рахунок платників податків.Тобто місяць людина працює на чиновників, які потім їздять відпочивати за гроші платників податків.

Як не платити податки по ФОПу, за відсутності діяльності?!

Щоб припинити сплачувати податки при відсутності діяльності ФОП, необхідно закрити ФОП. Інших варіантів закон не передбачає.

  Аналогічно, закон не встановлює часових обмежень для процесу ліквідації недіючого ФОПа.

Вартість Ліквідації ФОП під КЛЮЧ:

Закрити ФОП під Ключ коштує 

– від 5000грн.

В цю вартість входять наступні послуги:

  • Закриття ФОП в державному реєстрі
  • Закриття фоп в податковій (включаючи проходження перевірки,)
  • Подача ліквідаційної звітності по ФОПу.
  • Нотаріальне посвідчення довіреності на закриття ФОП.

Процес Закриття ФОП – процедурно розділений на два етапи:

  1. Ліквідація в реєстрі ЄДР.
  2. Ліквідація в податковій службі, по місцю реєстрації ФОП.

Підстава припинення відрахування податків, це занесення до реєстру ЄДР запису реєстратора про припинення діяльності ФОП. 

Тому необхідно подати відповідну реєстраційну форму. Аналогічно до податкової служби,  необхідно подати заяву про відмову від єдиного податку.

Після отримання  державним реєстратором відповідної реєстраційної форми, в перебігу декількох днів, в реєстр ЄДР буде  внесено запис про припинення діяльності фізичної особи – підприємця  (ФОП).

Пройшовши перший етап, необхідно пройти перевірку ФОП в податковій.

Перевірка в податковій включає в себе аналіз податкової звітності ФОПа за часи діяльності та бездіяльності, правильність складання первинних документів. 

  У разі ліквідації ФОПа, даний аудит неминучий, а при виявленні помилок, буде необхідно оплатити штраф. 

НЕОБХІДНІ ДІЇ ПЕРЕД  ЗАКРИТТЯМ (ЛІКВІДАЦІЄЮ) ФОПа

Перш ніж подавати заяву про закриття ФОП, бажано спочатку залагодити свої справи та сплатити податки.

Крім податкових платежів, слід також перевірити наявність несплачених штрафів за весь період, протягом якого діяло ФОП, що не дивно. Це можна перевірити безпосередньо у податкових інспекторів в Державній податковій адміністрації.

Важливо залучити бухгалтера для проведення повного аудиту діяльності ФОП і підготовки “Ліквідаційного звіту”, який слід надіслати податковому інспектору після подачі заяви про закриття ФОП.

Рекомендується провести повний аудит до того, як подавати заяву про закриття ФОП.

Зверніть увагу, що, якщо ви закриваєте ФОП наприклад, у березні, вам доведеться сплатити податки за вересень. Навіть якщо ви закриєте ФОП 1 березня, ви не будете звільнені від штрафних санкцій, якщо не сплатите внески на єдине соціальне страхування (ЄСВ (Єдиний соціальний внесок) за вересень. Тому рекомендується бути готовим подати заяву про закриття ФОП  принаймні за тиждень до закінчення місяця, в якому ви плануєте закрити ФОП  .

Зверніть увагу. Внески по ЄСВ не мають терміну давності, а це означає, що чим довше борг залишається несплаченим, тим більшим буде розмір штрафів або пені за прострочення платежу.

Оскільки ФОП відповідає за борги своїм особистим майном, важливо погасити всі борги перед контрагентами та власниками.

 Крім того, навіть якщо ви припинили свою діяльність як ФОП і більше не є власником бізнесу, ніщо не може звільнити вас від відповідальності за ваші борги.

Scroll to Top