Реєстрація благодійного фонду в Україні

Стисло про те, що розуміється під благодійним фондом та благодійними організаціями.

Благодійний фонд – це неприбуткова юридична особа приватного права, статутні документи якої визначають основну ціль організації, а саме благодійну діяльність в одній або декількох сферах.

Діяльність благодійних фондів регулюється Законом України “Про благодійну діяльність”, Цивільним кодексом та Конституцією України. Державна реєстрація благодійної організації здійснюється у загальному порядку реєстрації юридичних осіб, за місцезнаходженням(юридичною адресою) благодійної організації, відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців»

  • Благодійні організації – можуть бути зареєстровані у формі благодійних фондів, благодійних товариств та благодійних установ.
  • Благодійне товариство — благодійна організація, яка створена не менше ніж двома засновниками та діє на підставі статуту;
  • Благодійний фонд — благодійна організація, яка діє на підставі статуту, має учасників та управляється учасниками, які не зобов’язані передавати цій організації будь-які активи для досягнення цілей благодійної діяльності.
  • Благодійна установа — благодійна організація, установчий акт якої визначає активи, які один або кілька засновників передають для досягнення цілей благодійної діяльності за рахунок таких активів та/або доходів від таких активів.

Як ви вже мабуть зрозуміли з того, що вищесказано. Благодійний фонд – це одна з форм благодійної організації, статутні документи якої визначають основною цілью організації благодійну діяльність в одній або декількох сферах. Нижче, ви знайдете відповідь на питання, як відкрити (зареєструвати) благодійний фонд в Україні.

Реєстрація благодійного фонду в Києві – це юридична послуга, що надається ЮК «ЮСП», яка включає в себе повний юридичний супровід та консультацію з порядку та способу реєстрації.

Для реєстрації благодійного фонду, від вас вимагаються наступні документи та інформація:

  • Паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника засновника та керівного органу фонду;
  • Назва Благодійного фонду – українською, російською та англійською мовами;
  • Інформація про місцезнаходження (юридичну адресу);
  • Цілі, мета та завдання благодійного фонду;
  • Зауваження до статуту Благодійного фонду

Зареєструвати благодійний фонд в Україні можна за два дні. Достатньо приділіти цому процесу всього 30 хвилин. Перед цим ми зберемо по телефону всю інформацію і дані, описані вище.

ВАРТІСТЬ РЕЄСТРАЦІЇ БЛАГОДІЙНОГО ФОНДУ:

15 000 грн (Строк 2-3 робочих дні) «Під Ключ».

До вартості реєстрації благодійного фонду входить:
·        оплата наших юридичних послуг;
·        сплата нотаріальних послуг;
·        оплата послуг реєстратора.

Додатково оплачується.

– Отримання статусу неприбуткової організації

5 000 грн ( Строк 10-14 календарних днів) «Під Ключ».

Послуга з реєстрації благодійного фонду включає:

  • Підготовку юристами компанії установчих документів у відповідності до вимог законодавства та їх узгодження;
  • Підготовку повного пакету документів для подачі на реєстрацію в ЄДР;
  • Постановку благодійного фонду на облік у всіх необхідних державних органах (податковій, статистичному та пенсійному фондах).

      По завершенню реєстрації благодійної організації Ви отримаєте наступні документи:

      • статут благодійної організації;
      • протокол (рішення) благодійної організації про створення;
      • печатку організації;
      • виписка з державного реєстру про реєстрацію благодійної організації;
      • опис документів державного реєстру з кодами доступу до документів Єдиного державного реєстру;
      • За додатковою домовленістю (довідку з податкової про присвоєння статусу неприбуткової організації).

      Для загальної обізнаності, буде корисно знати,що:

      Метою благодійного фонду є надання допомоги бенефіціарам у досягненні їхніх цілей або розвиток освітньої, медичної, екологічної, зоозахисної, культурної, спортивної чи інших сфер. Метою благодійного фонду може бути отримання прибутку для засновників, членів його органів управління та працівників. На працівників благодійних фондів поширюється трудове, соціальне та страхове законодавство.

      Створення фонду в Україні, може бути лише лише початком великого шляху. У процесі своєї діяльності благодійний фонд може прийняти рішення про реєстрацію філій. Благодійний фонд також може стати засновником або членом іншого благодійного фонду, асоціації чи професійної спілки та спільно здійснювати благодійну діяльність.

      Відмітимо, що згідно Закону України “Про благодійну діяльність”, розмір адміністративних витрат благодійного фонду не може перевищувати 20% від доходу організації за рік.

      Scroll to Top